Fokus Václava Moravce - reportáž o projektu, který podpořilo naše středisko

19. října 2021

Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE vyhlásilo minulý rok výzvu k podání žádostí na financování projektů podporující udržitelný rozvoj s důrazem na jeho environmentální a/nebo sociální rozměr.

Jedním z vítězných projeků byly "Eko budky" Gymnázia, Praha 5, Na Zatlance 11.
Reportáž o tomto projektu jste mohli shlédnout v 62. díle Fokusu Václava Moravce vysílaném na ČT24.

Fokus Václava Moravce - reportáž o projektu, který podpořilo naše středisko
19. října 2021 - Fokus Václava Moravce - reportáž o projektu, který podpořilo naše středisko

Cílem projektu Eko budky je nenásilnou formou informovat místní komunitu a další návštěvníky městské části Prahy 5 - Smíchova o změnách v souvislosti s klimatickou krizí a jejich možnému řešení, a to umístěním deseti dřevěných budek do veřejného prostoru.

Na vnější straně budky bude uvedena otázka týkající se klimatické změny, ze které nemusí být nutně na první pohled patrné její zaměření na environmentální témata. Záměrem je vzbudit zvědavost v co největším počtu kolemjdoucích, jež je přiměje budku otevřít. Naší cílovou skupinou jsou především lidé, pro které není ochrana životního prostředí prioritou. Vycházíme z předpokladu, že ti, kteří se o problematiku rostoucích změn klimatu aktivně zajímají, budou pravděpodobně znát i odpovědi, jak přispět ke zmírnění jejich dopadu. Otázka na vnější straně bude jedinečná pro každou budku, ale na všechny bude jen jedna odpověď. Na dně každé budky bude umístěno zrcadlo, jehož poselstvím je, že jediní, kdo s tímto problémem můžeme něco dělat jsme my sami.

Krátkou reportáž můžete shlédnout zde: