Nová série videí Maličkosti

20. října 2021

Nová série osvětových videí nazvaná Maličkosti, má zaktivovat veřejnost, aby žila více udržitelně. 
Videa vychází vrámci kampaně "Pálí Vás To?", která je součástí evropského projektu Tváře migrace.

Nová série videí Maličkosti
20. října 2021 - Nová série videí Maličkosti
Nová série osvětových videí nazvaná Maličkosti, má zaktivovat veřejnost, aby žila více udržitelně. 

Videa vychází vrámci kampaně "Pálí Vás To?", která je součástí evropského projektu Tváře migrace, v rámci kterého se s dalšími šesti evropskými organizacemi (z Řecka, Slovinska, Slovenska, Belgie, Itálie a Bulharska) snažíme měnit aktuální migrační diskurz ve veřejném prostoru a zlepšovat informovanost veřejnosti o Cílech udržitelného rozvoje prostřednictvím práce s novináři, osvětových aktivit pro mládež a veřejnost a vydáváním publikací a článků.

Cílem videí je ukázat, že žít udržitelně není složité, může to být i zábava a někdy jen malá změna naší denní rutiny stačí k tomu, abychom i my sami přispívali k naplňování cílů udržitelného rozvoje. 

K natáčení jsme pozvali aktivisty, populární osobnosti i odborníky, kteří svou prací významně přispívají k nejen propagaci udržitelného rozvoje. Mluví o problémech, které je pálí - udržitelná móda, rozvojová spolupráce, migrace, plýtvání přírodními zdroji atd.
Cílovou skupinou kampaně jsou mladí lidé z takzvaného nerozhodnutého středu, kteří jsou otevřeni diskusi o těchto problémech.

  • Ve videích věnovaným udržitelnému rozvoji vystupují zakladatelky SwapPrague Kristýna Holubová a Lucie Poubová a dále zakladatel projektu Second Chance for Material Max Schröder.
  • Ve videu věnovanému klimatickým změnám vystupuje herečka Jana Plodková.
  • Ve videu věnovanému migraci vystupuje expertka na migraci Klára Boumová.
  • Ve videu věnovanému zahraniční spolupráci vystupuje Ondřej Horký–Hlucháň - Výzkumník Centra globální politické ekonomie, Ústavu mezinárodních vztahů.
  • Ve videu věnovanému dobrovolnictví vystupuje herečka a dobrovolnice Sarah Haváčová.

Všem vystupujícím děkujeme za spolupráci!