Nový osvětový spot Praotec Čech

27. září 2021

V pondělí 13. 9. 2021 Diakonie – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce představila dlouho připravovaný osvětový spot, který nese název Praotec Čech.

Spot byl nejprve promítán v kinech po celé České republice a nyní dáváme spot k dispozici také v online prostředí.

Nový osvětnový spot Praotec Čech
27. září 2021 - Nový osvětový spot Praotec Čech

Spot vychází v rámci kampaně Tváře Migrace, jejímž cílem je podpořit větší porozumění a empatii k migraci u široké veřejnosti. Kampaň nabízí kontrast k často odlidšťujícímu zobrazení migrantů a uprchlíků v médiích a poukazuje na důležitost poskytování vyváženějšího obsahu.

Projekt Cíle udržitelného rozvoje a migrace je součástí osvětového a vzdělávacího programu Evropské komise Evropské unie DEAR (Development Educational and Awareness Raising)

Od 13. září lze spot shlédnout před promítáním filmů v sítích kin Cinema city, Aerofilms a Kino Art Ostrava. V druhé polovině září spot promítne také pražské Kino Pilotů a Kino Kasárny Karlín.

Kompletní produkci spotu pro Diakonii zajistilo studio Bypass s.r.o.

Natáčení spotu probíhalo v červenci 2021 na Křivoklátsku a na projektu se podíleli herci Igor Bareš, Jiří Ployhar a Nela Boudová.

"Cílem spotu je přinést odlehčenější formou zamyšlení se nad tématem migrace a současně vyvolat diskuzi, která je v českém prostředí mnohdy velmi vyhrocená a ovlivněná stereotypy."

Říká za Diakonii hlavní koordinátorka projektu DEAR, Veronika Nožinová

"Když nás Diakonie ČCE oslovila s možností vytvořit spot pro projekt Tváře migrace, neodpověděli jsme hned. Rádi věnujeme svůj čas a když je to možné podpoříme naší prací neziskový projekt, který nám dává smysl. Ale v tomto případě jsme si museli přiznat, že problematice migrace nerozumíme natolik, abychom měli ihned jasný názor. Téma jsme chvilku převalovali ze strany na stranu, ale pak jsme zjistili, že to je možná ono. Že teprve tato nabídka nás tak nějak přiměla se tématem zodpovědněji zabývat. A tak jsme se pustili do vytváření spotu, který by i ostatním mohlo dát impuls se na tímto tématem zamyslet."

Říká Matěj Konečný za studio Bypass s.r.o.

Velké poděkování patří všem kinům, která souhlasila s uvedením spotu v jejich kino sálech!

Jedná se o tyto kina: