Případová studie slovenské organizace Ambrela o dobrovolnictví v oblastech postižených migrací

12. dubna 2021

Případová studie představuje pozitivní příklady slovenské dobrovolnické praxe a jejich dopadů na celé komunity – jak v konkrétních zemích s nízkými příjmy, tak doma. Na konkrétním příkladu naší členské organizace – ADRA Slovakia – ilustrujeme, jak její vysílaní mladí lidé mění svůj pohled na globální výzvy a plány do budoucna. 

Přečtěte si případovou studii od naší partnerské organizace – Ambrela - o dobrovolnictví v oblastech
12. dubna 2021 - Případová studie slovenské organizace Ambrela o dobrovolnictví v oblastech postižených migrací

Ambrela_Studia_Rozvojove_Dobro_s4-1

Dobrovolnice Veronika Zimová vzdělávala sociálně vyloučené děti rodičů – navrátilce v Albánii, dobrovolník Martin Pavelka pracoval na opětovném zaměstnávání vnitřně vysídlených osob v Gruzii a další slovenská dobrovolnice Anna Hruboňová byla součástí vzdělávacího centra pro nejmladší syrské uprchlíky a uprchlíky v Libanonu. Jak říká autorka studie, dr. Božena Markovič Baluchová: "Všichni tři byli sami migranti kvůli své práci v zahraničí a mohou být považováni za mladé velvyslance naší kampaně "Tváře migrace".

Ambrela_Studia_Rozvojove_Dobro_s1

Dokument vznikl v rámci projektu "Globální cíle a migrace" a díky finanční podpoře Evropské unie prostřednictvím programu DEAR i SlovakAid. Více v samotné publikaci nazvané "Práce slovenských rozvojových dobrovolníků a dobrovolníků v oblastech postižených migrací" ke stažení a čtení ve slovenštině zde a v angličtině zde.