Publikace od partnerské organizace Ambrela o propojení rozvojové spolupráce a migrace

7. dubna 2021

Připravili jsme pro vás sérii článků k publikacím, která vydala naše partnerská organizace ze Slovenska - Ambrela. První z publikací je publikace z dubna 2020 - "Rozvojová spolupráca ajej vplyv na priebeh migrácie".

Publikace partnerské organizace Ambrely o propojení rozvojové spolupráce a migrace
7. dubna 2021 - Publikace od partnerské organizace Ambrela o propojení rozvojové spolupráce a migrace

Tzv. migrační krizi byla v posledních měsících věnována menší pozornost na úkor jiných problémů (situace okolo Covid-19, změny klimatu, atd.). To však neznamená, že bychom ji měli v rámci EU ignorovat. Zajímají-li vás vazby mezi rozvojovou spoluprací a pokrokem v migraci, stejně jako dopady rozvojové politiky na řešení a řízení migrace – přečtěte si první studii od naší partnerské organizace Ambrela ve spolupráci s BPI.  

V publikovaném dokumentu autor porovnává dopad remitencí a oficiální rozvojové pomoci (ODA) na kontrolu migrace a zároveň popisuje model tzv. "kontroly migrace". humanitární militarismus.  Poukazuje také na postavení Slovenské republiky v souvislosti s migrací. Studie je jedním z výstupů našeho projektu "Globální cíle a migrace", jakož i kampaně "Tváře migrace" financované EU. Materiál si můžete stáhnout a přečíst v angličtině zde a ve slovenštině zde.  

Ambrela publikace 1