bv

Mýty versus realita: Imigrace z Blízkého východu a severní Afriky do České republiky

 

Publikace se zaměřuje na vývoj imigrace z Blízkého východu a severní Afriky ve 20. století v někdejším Československu a na současné blízkovýchodní přistěhovalecké komunity v České republice.

 

"Myths versus Reality: Immigration from the Middle East and Northern Africa to the Czech Republic" available in English here.

syria

Policy Paper: Jak pomoci obnově Sýrie?

 

Analýza současného stavu v Sýrii a překážek, které brání poskytování humanitární pomoci v zemi. Dokument se věnuje také situaci syrských uprchlíků a vnitřně přesídlených osob a možnosti jejich návratu domů.

 

"Policy Paper: How to Help Syria Recover?" available in English here.

tahddi

Spolupráce Diakonie ČCE s komunitním centrem Tahaddi v Libanonu: Příklad dobré praxe

 

Mnoho rodin syrských uprchlíků v Libanonu se nachází v tíživé ekonomické situaci, což vede k zadlužování, zaměstnávání dětí, nebo brzkému vdávání mladých dívek. Komunitní centrum Tahaddi je příkladem mezinárodní pomoci, kde se materiální a psychosociální podpora navzájem doplňují.

 

"Cooperation of Diaconia of the ECCB with Tahaddi Community Center in Lebanon: Good Practice Example" available in English here.

 

cs

PŘÍPADOVÁ STUDIE: Sociální remitence  migrantů z oblasti Blízkého východu žijících v České republice

 

Studie mapuje sosciální remitence migrantů z Blízkého východu, kteří žijí v Česku. Základem výzkumu byla fokusní skupina složená z devíti lidí pocházejících z různých zemí Blízkého východu. 

 

"Case study: Social remittances of migrants from the Middle East living in the Czech Republic" available in English here